Magazín Technologie lepení Čím nahradit Hermetik?

Čím nahradit Hermetik?

Hermosal nebo Hermetik se svého času používal jako plošné těsnění speciálně pro těsnění motorů, převodovek nebo karterů. Ale to už je historie. Hermetik (Hermosal) se již nevyrábí a je třeba zvolit adekvátní náhradu.

Z produkce lepidel Henkel máme hned několik možných náhrad, které přichází v úvahu. Jsou to pryskyřičné tmely pro plošné těsnění označené jako Loctite MR.

Prvním z nich je Loctite MR 5921 rychle vytvrzující plošné těsnění, tmavě hnědá pasta  která vytvoří poloeleastický film. Odolnost vůči nemrznoucím směsím, slabým louhům a kyselinám, chemikáliím, benzínu, kerosinu, mazacím látkám a ropným produktům.

Dalším náhradníkem je Loctite MR 5922, nevytvrzující pryskyřičný tmel, který vytváří elastické plošné těsnění. Odolá teplotě až 200 °C

Pomalu schnoucí elastický Loctite MR 5923 je houževnaté plošné těsnění s viskozitou vazké kapaliny. Používá se přídavně k přírubovým těsněním z pevných látek nebo jako náhrada starých či poškozených plošných těsnění.

A posledním produktem v řadě je Loctite MR 5972  vysokoteplotní plošné těsnění odolné teplotě až 315 °C, odolá také olejům, mazivům, palivům a řadě chemikálií.

A teď už jen si vybrat ten správný.

 
Štítky: Lepidlo, Loctite, Hermetik

Výhody nákupu

67334 produktů máme skladem
97 % spokojených zákazníků
94 % zásilek odesláných do 48 hodin

Ověřeno našimi zákazníky

Rychlé a ochotné jednání
neznámý 13. 7. 2024
Přehledný sortiment, kvalitní produkt, rychlé dodání. Doporučuji...
neznámý 11. 7. 2024