Magazín Technologie lepení Lepidlo pro PETG

Lepidlo pro PETG

Z dotazů zákazníků vybíráme :

Dobrý den,

sháním nejlepší lepidlo pro PETG. Nikde jsem nenašel lepidlo vhodné pro PETG, materiál kterým se většinou tiskne 3D tisk. Většinou lidi používají vteřináky. Existuje nějaké lepidlo, které je přesně na tento plast, takže by mělo vydržet desetiletí?
Děkuji
-----------------------------------------

PET-G je upravená verze PET. "G" znamená modifikovaný glykol, který se přidává k materiálové kompozici během polymerace. Výsledkem je vlákno, které je jasnější, méně křehké a snadněji se používá než jeho základní forma PET (PETG je vysoce odolný proti nárazu na rozdíl od PET).  PETG má mechanické a tepelné vlastnosti lepší než ABS a nese tiskové vlastnosti PLA.

Pro lepení PETG se obvykle používají vteřinová lepidla, ať už s nízkou viskozitou - ERGO 5011 (pro snadnější manipulaci Smart Pen Ergo 5011), nebo gelová - Ergo 5039. Výhoda vtečinových lepidel je snadná manipulace, rychlé vytvrzení a dlouhotrvající spoj.

Vyjmečně lze použít i hybridní lepidla, tato mají výbornou pevnost, jsou však dvousložková. Dvousložkový produkt je pro drobné lepení spíše nevýhodný, je totiž nutné namíchat větší množství produktu a ten po smíchání do několika minut vytvrdne. Je tak nutné pracovat rychle a spotřebovávat větší objem najednou.

Při lepení je nutné doržet zásadu čistého spoje. Spoj je nutné mít čístý, suchý a odmaštěný - k tomu použijte čistič plastových součástí Ergo 9195 500 ml nebo v balení 150 ml

Podívejte se, jak přesné je dávkování s lahvičkami Ergo:

Výhody nákupu

66992 produktů máme skladem
97 % spokojených zákazníků
94 % zásilek odesláných do 48 hodin

Ověřeno našimi zákazníky

rychlost
neznámý 16. 6. 2024
Obědnám zaplatím vyzvednu pohoda
neznámý 14. 6. 2024